Jste zde

Zobrazování některých informací bylo omezeno z důvodu nařízení EU o ochraně osobních údajů (GDPR). Po získání souhlasu dotčených osob se zvýší množství zobrazených údajů. ;-)

Modlitební týden

Text modlitebních přednášek ve formátu pdf najdete na stránkách Advent-Orionu.

Letošní téma je: Kristus, naše spravedlnost

„Ježíš je ten kámen, který jste vy, stavitelé odmítli, ale on se stal kamenem úhelným. V nikom jiném není spásy, není pod nebem jiného jména, zjeveného lidem, jimž bychom mohli být spaseni.“ (Sk 4,12)

Letošní přednášky modlitebního týdne nesou název „Kristus, naše spravedlnost“. Byly připraveny Generální konferencí naší církve a napsány v návaznosti na pětisté výročí protestantské reformace. Přednášky modlitebního týdne se zabývají základem křesťanské víry a novozákonní zvěsti. Pojednávají o významu evangelia a ospravedlnění z víry.

Autorem je Johann Heinz, který působil nejdříve jako učitel i ředitel na teologickém semináři v Bogenhofenu a později se stal děkanem semináře Marienhöhe v Darmstadtu. Pojednává o zásadních tématech, která nás budou doprovázet na každý den od 4. do 11. listopadu.

Přednášky jsou ke stažení na: http://advent.advent-orion.cz/2017 (Advent č. 8/2017).

K podpoře modlitebního týdne připravilo Mediální centrum HopeTV.cz sérii rozhovorů o reformačním hnutí s názvem RE-FORM-ACE. Jednotlivé díly série bude možné zhlédnout od 4. listopadu na YouTube v kanálu HopeTV.cz: https://www.youtube.com/user/studioAWR a na Facebooku HopeTV.cz: https://www.facebook.com/HopeTV. Téhož dne budou jednotlivé díly postupně k dispozici i ke stažení zde: http://www.hopetv.cz/mt2017.

Sbírkou modlitebního týdne, která se bude konat v sobotu 11. listopadu, chceme podpořit evangelizační projekty ve světě.

 

Program modlitebního týdne:

Modlitební týden probíhá každoročně v listopadu.